Vienkartinių pirštinių įvairovė: kuo naudingos kiekvienam yra nitrilinės pirštinės?

0
1347

Yra daugybė skirtingų vienkartinių pirštinių rūšių, kurios darbe ir namuose pasitarnauja skirtingai. Vienos yra itin plonos ir padedančios labai tiksliai atlikti užduotį, kitos storos ir apsaugančios nuo tam tikrų mechaninių pažeidimų. Vienkartines pirštines įsigykite iš internetinės apsauginių darbo drabužių parduotuvės Atvila.lt. O dabar pakalbėkime apie konkrečią vienkartinių pirštinių rūšį.

Nitrilas

Nitrilas yra sintetinis kaučiukas, plačiai naudojamas pirštinių gamyboje. Tokio tipo pirštinės pasižymi dideliu atsparumu mechaniniams pažeidimams. Ši medžiaga yra naudojama gaminant darbines pirštines, kurios dėl savo praktiškų savybių yra naudojamos daugelyje pramonės šakų. Taigi kur ir kaip jos gali pasitarnauti darbuotojams?

Sintetinė ir natūrali guma

Populiariausia medžiaga, naudojama apsauginių ir darbinių pirštinių gamybai, yra natūralus latekso kaučiukas. Jis gaunamas iš, vaizdžiai tariant, pieniškų sulčių, kurios surenkamos iš supjaustytų tam tikrų augalų vidinės dalies. Šis procesas yra sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis. Nitrilas, t. y. sintetinis kaučiuko pakaitalas, yra natūralios latekso gumos alternatyva. Šis produktas yra gaminamas laboratorijose, pasitelkiant įvairius cheminius procesus. Nitrilas yra šiek tiek praktiškesnė medžiaga, kadangi priešingai nei natūralus lateksas jis negali sukelti jokios alerginės reakcijos, pasireiškiančios bėrimu, sudirgimu, odos sausumu ar paraudimu. Visų šių nemalonių jausmų galima išvengti renkantis pirštines iš nitrilo. Tokias įsigyti galite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/vienkartines-pirstines/nitrilines-pirstines–6. Nitrilas, skirtingai nei lateksas, yra saugi ir nedirginanti odos medžiaga. Ir tai ne vienintelis šios medžiagos privalumas.

Nitrilinių pirštinių privalumai

Palyginti su pirštinėmis iš latekso ar vinilo, nitrilo pirštinės yra atsparesnės pažeidimams, kuriuos gali sukelti mechaniniai veiksniai. Nitrilas taip pat pasižymi dideliu atsparumu dilimui, o tai praktiška savybė bet kuriame darbe. Nitrilo pirštinės taip pat išsiskiria atsparumu pradūrimams ar net įpjovimams. Tačiau nesuklyskite, nitrilas yra lanksti medžiaga – iš jo pagamintos pirštinės puikiai prisitaiko prie rankų formos. Visi šie privalumai turi didžiulę įtaką darbuotojo ar bet kurio kito vartotojo patogumui. 

Tai ypač svarbu žmonėms, kurie darbe mūvi pirštines, o dažniausiai su jomis praleidžia didžiąją dalį darbo dienos. Pirštinės iš nitrilo nevaržo judesių ir leidžia atlikti tikslumo reikalaujančias užduotis. Dėl šios priežasties tokio tipo apsauginės darbinės vienkartinės pirštinės dažniausiai yra naudojamos kosmetikos ir medicinos pramonėje. Nitrilinės pirštinės taip pat yra būtinos atliekant procedūras su adatomis ar aštriais įrankiais, pavyzdžiui, chirurginiu skalpeliu. Paprastai tariant, tokios rūšies pirštinės yra barjeras, apsaugantis rankas nuo sąlyčio su sekretais, kurie yra galimas infekcijos šaltinis. Todėl nitrilo pirštines naudoja tatuiruočių ir auskarų vėrimo salonų darbuotojai, ligoninių, klinikų, odontologijos kabinetų, poliklinikų, kraujo paėmimo punktų darbuotojai. Nitrilinės pirštinės yra veiksmingas barjeras mikroorganizmams, todėl higienos sumetimais jos yra naudojamos ir viešojo maitinimo įstaigose bei, apskritai, pramonėje. Be to, nitrilas yra atsparus rūgštims, organiniams tirpikliams, angliavandeniliams, taip pat riebalams ir aliejams. Dėl šios priežasties nitrilines pirštines naudoja laboratorijos darbuotojai, kurie kasdien savo darbo metu susiduria su odą galinčiomis stipriai pažeisti medžiagomis.

Kiekvienas darbdavys turėtų pasirūpinti tokiomis elementariomis apsauginėmis priemonėmis darbe, tačiau darbuotojai, savo ruožtu, taip pat turėtų saugoti savo sveikatą darbo metu ir namuose.