KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ KABELĮ NAMŲ PRAMOGOMS?

0
2349

https://www.pexels.com/photo/wires-on-floor-5650530

Kabeliai tiek namuose, tiek kultūrinėse įstaigose pasitarnauja tada, kai reikia įrengti audio ir video centrus. Šie laidininkai yra arba vienos gyslos, arba daugiagysliai. Abiejų rūšių kabelius galima naudoti visur. Jie savo charakteristikomis, buitinės elektros srovės atžvilgiu, nesiskiria. Tik daugiagyslis kabelis yra pranašesnis naudojant jį įgarsinimui.

Iš kokių medžiagų yra gaminamas kabelių izoliacinis sluoksnis?

Daugeliu atvejų kabelių izoliacinis išorinis sluoksnis yra gaminamas iš polivinilchlorido (PVC), kuris yra nedegus. Be to, izoliacinio sluoksnio gamyboje yra naudojami halogenų neturintys polimerai.

Kabeliai su polimeriniu apvalkalu gaisro metu išskiria mažai dūmų ir kitų žmonių sveikatai pavojingų medžiagų, todėl juos geriausia naudoti visuomeninės paskirties patalpose, kur įprastai renkasi didesni būriai lankytojų. Šiuos kabelius dar vadina priešgaisriniais. Dažniausiai jų spalva būna raudona arba oranžinė.

Kokia yra garso ir vaizdo kabelių paskirtis pramogų srityje?

Kartu su technologijų tobulėjimu tobulėja ir namų pramogų sistemos. Jose ypatingą paskirtį turi kabeliai, jungiantys skirtingus įrenginius. HDMI kabeliais yra prijungiami išskirtinės raiškos televizoriai, žaidimų konsolės, muzikos grotuvai ir kiti įrenginiai, nes tik jie garantuoja kokybišką vaizdo ir garso perdavimą.

Be to, ir profesionalios vaizdo kameros bei garso aparatūra neišsiverčia aukštos kokybės jungčių, nes tik jos patikimai fiksuoja vaizdo ir garso įrašus. Šie kabeliai mažina signalo trukdžius ir palaiko išskirtinai ryškų vaizdą bei garsą.

Kaip kabeliai pasitarnauja naudojantis žaidimų konsolėmis?

Mėgstantiems žaisti žaidimų konsolėmis garso ir vaizdo kabeliai irgi puikiai pasitarnauja, nes nuo jų priklauso ryšio tarp konsolės ir televizoriaus kokybė. Didelės spartos HDMI kabelio dėka televizoriaus ekrane garantuojamas labai ryškus ir sklandus žaidimo vaizdas su visais dėmesį užvaldančiais garso efektais. Tai suteikia galimybę kuo įvairiau praleisti laisvalaikį su šeimos nariais arba gerais draugais.Aišku, prie televizoriaus šiuo kabeliu sėkmingai galima prijungti ir išmanųjį telefoną ir mėgautis jame filmuotais vaizdais, nes jis ir yra skirtas tam, kad į vieną tinklą galėtų sujungti kelis vaizdą perduodančius įrenginius. Ieškantiems gerų kabelių belieka susisiekti su internetine parduotuve: https://www.viskaselektronikai.lt/multimedija/pc-komutacija-2/usb-kabeliai-iranga-2.