Kaip rūpintis hortenzijomis?

0
445

Hortenzijos yra nepaprastai gražūs ir dekoratyvūs krūmai. Tai puiki sodo puošmena, kai žydi. Dvi populiariausios jų rūšys yra sodo hortenzijos ir puokštinės hortenzijos, tačiau šios gruoės turi daugybę skirtingų rūšių.

Vieta hortenzijoms

Hortenzijos gerai laikosi daliniame pavėsyje. Saulė palanki augalo žydėjimui, tačiau intensyvi saulės šviesa šiems krūmams nebus naudinga. Tačiau yra ir saulę mėgstančių veislių. Vieta, pasirinkta sodinti hortenzijas, turi būti apsaugota nuo vėjo.

Jos mėgsta humusingą dirvą, gerai pralaidžią ir drėgną, šiek tiek rūgštesnę. Per daug šarminis dirvožemis sukels lapų pageltimą.

Hortenzijų priežiūra

Žydėjimo metu hortenzijoms reikia daug vandens, tačiau reikia būti atsargiems ir neperlaistyti. Reikėtų gausiau laistyti per sausrą, tik vegetacijos metu hortenzijas laistome rečiau. Tręšti būtina – galime naudoti trąšas žydintiems augalams arba specialius preparatus hortenzijoms.

Puokštinės hortenzijos žydi vasaros pabaigoje – sukraudamos žiedus ant šių naujų ūglių. Tai yra svarbiausia savybė, kuri išskiria ją nuo sodo hortenzijos. Tokia žydėjimo forma reiškia, kad puokštinę hortenziją galima stipriai patrumpinti ankstyvą pavasarį, o šalnos jos pumpurams nekenksmingos.

Apie skirtingas veisles

Hortenzijų veislių yra įvairių. Daugiausia jos skiriasi savo išvaizda ir spalva. Kalbant apie puokštines hortenzijų veisles, vienos pasiekia 1,5 m aukštį ir plotį, kitos gali užaugti net iki trijų metrų, nors pasitaiko ir dviejų, bet pusantro metro augalų. Vieni žiedynai laikui bėgant parausta, kiti tampa gelsvi, treti – rožiniai. Kai kurių veislių hortenzijų žiedynus galima palikti per žiemą – sušalę taps nepakartojama namų ar sodo puošmena. 

Sodo hortenzijų veislės taip pat skiriasi viena nuo kitos savo ūgiu, žiedynų spalva bei kitais aspektais. Spalvos varijuoja nuo sodriai raudonų iki švelniai rausvų, taip pat nuo baltų iki žalsvų ir pan.