Kaip teisingai įtraukti vaisius į savo mitybą?

0
170

Vaisių valgymas yra svarbi sveikos mitybos dalis. Vaisiuose gausu svarbiausių vitaminų, mineralinių medžiagų ir skaidulų, kurios padeda palaikyti subalansuotą ir maistingą mitybą. Tačiau kiek jų turėtumėte valgyti? Ir kokių rūšių vaisius turėtumėte vartoti? Apžvelkime patarimus, kaip teisingai įtraukti vaisius į savo mitybą. Jūsų kūnas už tai padėkos.

Vaisių porcijų dydžių supratimas

Stengiantis numesti svorio ar palaikyti sveiką gyvenimo būdą, svarbu suprasti teisingus vaisių porcijų dydžius. Idealus daugumos vaisių porcijos dydis yra pusė puodelio per dieną. Šiame kiekyje yra apie 60 kalorijų ir 2 gramai maistinių skaidulų. Suvalgydami tokį kiekį vaisių galite apsirūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis ir kartu išlaikyti mažą kalorijų kiekį.

Tinkamų vaisių rinkimasis

Ne visi vaisiai yra vienodi – vieni jų turi daugiau cukraus nei kiti, todėl renkantis produktus svarbu rinktis protingai. Obuoliai, apelsinai, greipfrutai, uogos ir melionai, kuriuose yra mažai cukraus, yra puikus pasirinkimas, kai bandote laikytis dietos tikslų. Šie vaisiai padės numalšinti bet kokį saldumynų poreikį, neperkraunant jų cukrumi, kuris gaunamas iš kitų rūšių produktų.

Geriausias dienos metas valgyti vaisius

Dauguma žmonių mano, kad reikėtų vengti valgyti vaisius vėlai vakare, nes dėl to priaugs svorio, tačiau tai nebūtinai tiesa. Vėlai vakare valgyti vaisius iš tikrųjų galima, jei po vakarienės vis dar esate alkani, tik įsitikinkite, kad neviršijate rekomenduojamos pusė puodelio porcijos per dieną. Taip pat nepamirškite, kad kai kuriems žmonėms gali būti naudinga vaisius valgyti anksčiau, viskas priklauso nuo to, kas geriausiai tinka jūsų individualiam kūno tipui ir medžiagų apykaitai ir žinoma fiziniam krūviui.

Svarbiausia – skaičiuoti kalorijas

Vaisiai yra puikus būdas gauti maistinių medžiagų ir vitaminų nepadauginant kalorijų, todėl stebėkite, kiek vaisių suvalgote, kad neviršytumėte leistino kalorijų kiekio. Į savo mitybą įtraukdami tinkamos rūšies ir dydžio vaisius, galite pasiekti sveikatai naudingų rezultatų, kuriuos suteikia subalansuotas ir maistingas mitybos planas. Daugiausiai kalorijų turintys vaisiai yra datulės, avokadai ir džiovinti vaisiai. Mažiau kaloringi yra obuoliai ir greipfrutai. Vaisių valgymas  gali padėti išlaikyti svorio metimo tikslus ir suteikti energijos.

Įsigyti vaisių galite patogiai – internetu.