KOKIE TARPTAUTINIAI MARŠRUTAI YRA POPULIARIAUSI TARP LIETUVOS VEŽĖJŲ?

0
1863

Tarptautiniai tolimųjų pervežimai yra paklausūs visose ES šalyse. Populiariausios iš jų – tai Prancūzija, Olandija, Didžioji Britanija. Itin daug tokių maršrutų yra Vokietijoje. Pati šalis yra gana didelė. Atstumai nuo šiaurinės iki pietinės ir nuo rytinės iki vakarinės jos dalies viršija septynis šimtus kilometrų. Per aštuoniasdešimt milijonų gyventojų turinčioje valstybėje tikrai yra reikalingos papildomos tolimųjų reisų vairuotojų pajėgos.

Kodėl lietuvaičiai vairuotojai mielai renkasi darbą Vokietijoje?

Lietuvoje veikiančios įdarbinimo agentūros jau daugelį metų palaiko tvirtus ryšius su partneriais užsienyje. Tarp partnerių – ir Vokietija. Ši šalis yra puiki vieta norintiems gerai užsidirbti. Įdarbinimu užsiimančios internetinės įmonės atsako už tai, kad pasiūlyta darbo vieta visu šimtu procentų atitiktų darbdavių pateiktą aprašymą.

Patogu ir tai, kad iki Vokietijos nėra tolimas atstumas, tad nesijaučia didelis atitolimas nuo namiškių. Savo ruožtu jos darbdaviams garantuoja, kad jiems siūlomi vairuotojai tikrai yra patikimi ir neturi jokių priklausomybių, galinčių pakenkti darbo kokybei.

Kokį darbą vairuotojams gali pasiūlyti Vokietija?

Šioje šalyje yra reikalingi ne tik tolimųjų reisų vairuotojai. Čia darbo sau taip pat gali gauti autobusų, autovežių vairuotojai. Pasiūlymų sulauktų net tie vairuotojai, kurie turi tik B kategoriją. O jeigu turima C kategorija, tada darbo pasiūla dar labiau prasiplečia. O pačias patraukliausias finansines perspektyvas vokiečiai siūlo CE kategoriją turintiems vairuotojams.

Kokiais maršrutais Vokietijos darbdaviai gali pasiūlyti važiuoti?

Vokietijos darbdaviai tolimųjų reisų vairuotojams siūlo įvairius maršrutus. Vieni yra tik Vokietijoje. Darbas gali būti pamaininis. Atidirbus didesnį kiekį savaičių po to duodamos kelios savaitės poilsio. Darbo grafiką galima derinti su darbdaviu. Kitas pasiūlymų variantas – krovinių pervežimas ratu tarp Vokietijos -Danijos, Vokietijos – Švedijos, Vokietijos – Austrijos, Vokietijos – Prancūzijos ir kitų artimų šalių.

Kokie reikalavimai gali būti keliami darbo ieškantiems vairuotojams?

Nieko keisto, kad darbą siūlantys darbdaviai iš kandidatų prašo bent vienerių metų trukmės darbinės patirties važinėjant su C ir CE kategorijų mašinomis. Kartais reikalaujama ir pavojingų krovinių gabenimo įgūdžių. Tiesa, susitarus, galima pirmiau pasirinkti reikiamus vairavimo apmokymus. O paskui jau galima laukti ir atsakingo darbo patikėjimo.