Kokioje patalynėje miegoti žiemą yra jaukiausia?

0
278

Ilgi žiemos vakarai ir vėsūs rytai… į mūsų namus atėjo žiema. Kaip šį niūrų ir šaltą laiką paversti jaukiu? Pasirinkite gražią ir odai malonią patalynę, kurios dėka akimirkos, praleistos lovoje, bus malonesnės. Šilta patalynė žiemą yra būtinas kiekvieno miegamojo elementas, nepaisant jo dizaino. Todėl šiame straipsnyje orientuosimės ne į patalynės estetiką, o į funkcionalumą ir pabandysime rasti atsakymą į klausimą – kokia patalynė žiemai yra Must Have?

Kaip išsirinkti patalynę?

Tobulos patalynės pasirinkimas priklauso ne tik nuo sezono, bet ir nuo mūsų asmeninių priežasčių. Todėl linkusiems į alergiją žmonėms rekomenduojame lininę ar vilnonę patalynę, nemėgstantiems lyginti tekstilės, pavyzdžiui, mikropluošto patalynę.

Tam tikros medžiagos pasirinkimą gali nulemti daug veiksnių. Rinkoje yra didelis patalynės audinių pasirinkimas, iš kurių kiekvienas pasižymi skirtingomis savybėmis. Tačiau čia mes sutelksime dėmesį į tobulos patalynės pasirinkimą žiemai. Juk, pavyzdžiui, šilkinė patalynė, nors ir beprotiškai graži bei labai maloni odai, geriau tiks vasarą nei žiemą.

Žieminė patalynė – kokią medžiagą rinktis?

Neabejotinas variantas, renkantis tobulą patalynę, yra medvilninė satino patalynė. Tai audinys, kuris pasitarnaus kaip puiki medžiaga patalynei ištisus metus, tačiau jo savybes geriausiai galima įvertinti žiemą. Tai satino medžiaga, austa iš subtilios, tačiau itin patvarios medvilnės.

Pagrindinis tokios patalynės privalumas, kurį įvertinsime žiemos naktimis – išskirtinis oro pralaidumas. Tai bene didžiausia problema žiemą. Apsikamšome, kad nesušaltume, tačiau jei audinys „nekvėpuoja“, tai imame prakaituoti, o atsidengus – akimirksniu sušalame ir ši pasaka tęsiasi be galo. Todėl patalynė žiemai turi būti ne tik šilta, bet ir, visų pirma, ,,kvėpuojanti”. Iš satino pagaminta patalynė, išlaikant aukščiausią oro pralaidumo lygį, yra ypač maloni odai. Jo nepaprastą švelnumą pajusite kiekvieno kontakto su oda metu. Tokia patalynė tikrai suteiks mums maksimalų komfortą ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Gerą oro cirkuliaciją ir termoreguliaciją užtikrins vilnonė patalynė, pvz., iš kašmyro. Tačiau šis natūralus pluoštas yra gana brangus dėl gana ribotos jo gavybos ir nepakartojamų savybių. Daug pigesnė yra flanelinė patalynė, kuri puikiai tiks žiemą. Flanelė yra šilta ir lengva.

Svarbu ne tik patalynė

Renkantis geriausią patalynę žiemai, svarbu ne tik jos pasirinkimas. Optimalios šilumos užtikrinimas, išlaikant aukštą pralaidumą orui, taip pat priklauso nuo pačios antklodės pasirinkimo. Šios turi skirtingus užpildus ir vieni geriau atliks savo ,,pareigą” žiemą, o kiti – vasarą. Todėl verta pritaikyti antklodės pasirinkimą pagal savo pageidavimus, alergijas ir sezoną.

Paklodė

Be antklodės ir patalynės pasirinkimo, neturime pamiršti ir čiužinio paklodės. Rinkdamiesi paklodę dažniausiai renkamės tarp medvilnės satino ir džersio medvilnės. Vis dėlto tiems, kurie žiemą nori maksimalios šilumos, puikus sprendimas bus paklodės iš lygaus džersio audinio. Šios puikiai ,,spinduliuoja” šilumą, o audinys malonus liesti, lygaus paviršiaus.

Jei norite savo miegamąjį paversti subtilia ramybės oaze, rekomenduojame atkreipti dėmesį į lietuvių mylimą lino pluoštą, kuris suteiks jūsų miegui ir estetiką, ir patogumą viename. Lino buvimas jūsų lovoje miegamąjį pavers išskirtine vieta tiek komforto, tiek interjero dizaino prasme. Liną įsigyti greitai ir patogiai visada galite internetu.