Vitaminai vaikams: kokius juos pasirinkti?

0
323

Tie, kas augina vaikus tikrai susiduria su dažna problema, kad jiems yra sunku įsiūlyti sveiko maisto. Dažniausiai jie nori valgyti ne tokį visavertį maistą arba valgo labai mažai, todėl didelė tikimybė, kad vaikai gali prarasti visas reikiamas medžiagas ir taip prasidės įvairios sveikatos problemos. Kad to būtų galima išvengti, patartina vaikams duoti vitaminų. Bet nuo jų gausos kiekvienam tėvui gali susisukti galva ir tapti neaišku, ką geriausia pasirinkti. Tad, šiame straipsnyje norime papasakoti, kokius vitaminus vaikams reikėtų pasirinkti.

Kokių vitaminų dažniausiai reikia vaiko organizmui?

Kiekviena situacija gali būti individuali ir kiekvienam vaikui gali trūkti vis kitokio vitamino, tačiau šie yra labai svarbūs:

  • Vitaminas A. Dažniausiai jis asocijuojasi su regėjimu. Tačiau jis gali atlikti ir kitas funkcijas, tai yra padėti vystytis skeletui, padėti tinkamai formuotis plaučiams, taip pat jis yra svarbus vaiko augimui.
  • Vitaminas B2. Šio vitamino labai reikia odai ir plaukams.
  • Vitaminas E. Jis padeda tinkamai formuotis vaiko nervinei sistemai bei raumenims, taip pat jis gali padėti sustiprinti organizmo atsparumą.
  • Vitaminas D. Jis padeda tinkamai augti kaulams, stiprina juos. Taip pat jis organizme sureguliuoja magnio kiekį.

Kodėl vaikui yra reikalingi vitaminai

Kaip ir minėjome šiek tiek anksčiau, vaikai ne visada tinkamai maitinasi, o pats didžiausias vitaminų kiekis, kuris patenka į organizmą yra per maistą. Tad, jeigu ji nebus tinkamai subalansuota arba visada vaikas rinksis tik vieną patiekalą, automatiškai jis tikrai negaus visų medžiagų, kurių reikia. Tad vitaminai vaikams https://provitaminai.lt/kategorijos/neolife-vitaminai/vitaminai-vaikams/ yra labai svarbu, nes būtent jų dėka galima vaikui suteikti visas gerąsias medžiagas, kurių reikia. Ypač vaiko organizmas nusilpsta šaltuoju metų laiku, tad dažnos ligos gali simbolizuoti apie tam tikrų vitaminų trūkumą. Tad būtent tokiu metu reikia pasirūpinti ir ypač saugoti vaiką, kad ligos jo nepultų.

Kokie vitaminai geriausi: skysti ar kieti?

Tikriausiai svarbiausia paminėti tai, kad tam tikri vitaminai, ar jie būtų skysti ar kieti, duoda lygiai tą pačią naudą. Tad praktiškai juos galima rinktis atsižvelgiant į vaiką. Jeigu jis yra mažesnis, tuomet geriau rinktis skystus, nes taip yra mažesnė tikimybė, kad jie užsprings. Jeigu vaikas yra didesnis ir jis mieliau renkasi kietus vitaminus, todėl juos ir duokite. Bet jeigu didesnis vaikas nori gerti skystus, tuomet tikrai nieko blogo nenutiks, duokite jam tokius, kokius nori.